Fergeteges cigányzenei est egy norvég zenekarral
Június 29-én Kiscsőszön vendégeskedett a norvégiai Gjertrud és cigányzenekara.
A Banda egy hosszabb magyarországi turné záró állomásaként érkezett a kis faluba. Céljuk, hogy megismerkedjenek a helyi cigány kultúra képviselőivel, a Fláre Beás tagjaival, maradéktalanul teljesült. A Fláre Beás, és az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület vezetősége fogadta az együttes tagjait. Közösen elfogyasztottuk az ebédet, majd rövid beszélgetés, együtt muzsikálás után a Múzeum és környékének megtekintése következett.
A Somló Hegyre is fellátogattunk. A vásárhelyi oldalon a Puchinger pincében kóstolgattuk a finom nedűket, majd meglátogattuk Dobán Papp Zoltán borászt, aki egy-egy üveg finom juhfarkkal ajándékozta meg a zenészeket.
Vacsora után a nemzetközi összetételű Táncos Tehetségek Tábora gyermek és ifjúsági közönsége előtt mutatkozott be együtt a két zenekar. Az eredetileg fél órásra tervezett koncert közel egy órás lett a hatalmas hangulatnak köszönhetően. Felejthetetlen élményeket szereztek a zenészek és a hallgatók egyaránt.
















































